O tym co w lesie piszczy...
O autorach
Blog > Komentarze do wpisu

Stuknijmy się jajem

522min

Już minęło południe dnia poprzedzającego dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Nasz Julian wrócił z rodzicami z wiejskiego kościoła, gdzie odbyła się krótka ceremonia poświęcenia pokarmów. Rezolutny trzylatek z dumą niósł koszyczek ze święconką i rozglądał się po kościele. „Czemu w tym domu nie ma komputera?”- zapytał jak na dziecko z miasta przystało…

No cóż, wnuk leśniczego powinien rozglądać się raczej za zającem lub podziwiać leśne kraszanki

5221

Całe szczęście, że przyjeżdża coraz częściej i chętniej do leśniczówki oraz do lasu, to komputer będzie go mniej interesował, choć rodzice poświęcają mu wiele uwagi. A to, że jest moim i leśniczyny Reni pupilem, to oczywista oczywistość… Podczas świątecznego spaceru z pewnością będziemy razem zachwycać się pięknem naszej przyrody, a może spotkamy Zajączka, niekoniecznie tylko takiego leśnego, choć to przecież miłe spotkania

5223

Dzieci wolą jednak takiego, który znosi do gniazdka ich ulubione smakołyki, np. „kinder jaja”. Poszukamy ich oczywiście  w ogrodzie!

Aura nie zapowiada się na jutro i pojutrze najwyższej jakości, ale najważniejsze, aby nam wszystkim dopisała pogoda ducha podczas świątecznych spotkań. Pora zatem zacząć świętowanie!

Wszystkim, którzy zaglądają do zapisków leśniczego życzę z okazji Świąt Wielkanocnych miłego i radosnego wypoczynku w gronie najbliższych, smacznego jajka, będącego symbolem nowego życia i mokrego dyngusa.

Zasyłam moc życzeń pachnących wiosną, która objawia się świeżą, nieskażoną niczym zielenią

5222

Warto to sprawdzić podczas rodzinnego spaceru po śniadaniu wielkanocnym, które należy rozpocząć tradycyjnym stuknięciem się jajem.

Jajo wielkanocne to jedno z najważniejszych symboli świąt Wielkiej Nocy. Nieodzowny składnik menu wielkanocnego, który nie tylko służy, jako pokarm, ale jest także ozdobą wielkanocnego stołu. Znamy wielkanocne jaja w przeróżnej postaci, także czekoladowe, ale to zwykłe, najlepiej przyniesione z własnego kurnika i także własnoręcznie ozdobione, ma szczególna wartość. Jest przecież symbolem odradzającego się życia, zmartwychwstania Chrystusa, zdrowia, dostatku i pomyślności. Jajo to znak przezwyciężenia śmierci porównanego do przebijania skorupki. Dlatego też stuknijmy się jajem na szczęście!

Wesołych Świąt!

 

Leśniczy Jarek- lesniczy@erys.pl

 

sobota, 15 kwietnia 2017, lesniczy.lp

Polecane wpisy

Komentarze
2017/04/15 16:07:50
ciekawą kwestię podjął kolega Julian. idąc dalej tym tropem należy się zastanowić, czy Pan Bóg ma komputer? jestem agnostyczką więc obstawiam, że jeśli tylko istnieje, komputer ma na bank.
dobrych świąt, Jarku!
-
2017/04/15 17:45:27
My siedzimy sami w domu. Starszy syn pojechał z żoną do Hiszpanii, młodszy chyba przyjechał do swojej żony i dzieci. Oni teraz są na Górnym Śląsku. Trudno dojechać, szczególnie teraz. Pozostaje nam nasze towarzystwo i chorej suki. Nie mogę się zdecydować czy ją uśpić. Ma chore sutki. Nie miała szczeniaków i może dlatego.Ma 16 lat. I szkoda mi jej. A jeszcze bardziej szkoda mi siebie. Nic nie mogę zrobić na ogródku, bo jest za zimno.
-
2017/04/15 18:07:07
Dobrych świąt Drogie Panie, pewnie z komputerem też miła Emmo... Dano- musisz podjąć decyzję za psiaka, taki los człowieczy. Też byłem w takiej sytuacji, to wiem jak to trudno.
-
2017/04/15 21:12:50
No to stuknijmy się, Panie Leśniczy. Mocno i serdecznie. :) Ale jajo z pierwszego zdjęcia zostaw w całości, szkoda by było takiego eleganckiego portretu. :)
Radosnych Świąt!
-
2017/04/17 13:04:41
dzięki Radzido! Jajo z leśniczym naturalnie ocalało świąteczne stukanie